تبلیغات
اُپتیم (جعبه لایتنریا جی5) - معجزه جعبه لایتنر(جی 5)
نسل برتر آموزش(ویژه کنکوری ها،دبیرستانی ها وهنرستانی ها)

معجزه جعبه لایتنر(جی 5)

نویسنده :امیر بخشی
تاریخ:یکشنبه 10 مهر 1390-06:52 ب.ظ


ماجرای دکتر آرین سلمانپور، دانشجوی فوق دکترای برق با گرایش مهندسی پزشکی ، از آن نظر بسیار خواندنی و الهام بخش است که آقای دکتر با تواضع بسیار فرایند رسیدن به این موفقیت را تشریح کرده وآن را حاصل تلاش و پشتکار به همراه برنامه ریزی و هدفمندی می دانند.
آقای دکتر که برای بازدیدی چند روزه از کانادا به ایران آمده بودند به ما فرصتی دادند تا با ایشان علیرغم فشردگی برنامه هایشان مصاحبه ای داشته باشیم . این مصاحبه به خصوص برای عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند مطمئناً بسیار مفید خواهد بود. با هم این مصاحبه را می خوانیم :


دکتر آرین سلمانپور ، دانشجوی فوق دکترا (Post Doctoral) در رشته برق با گرایش مهندسی پزشکی هستند ، ایشان همینک مقیم کشور کانادا می باشند و از جمله افراد موفق هستند که مطمئناً آشنایی با زندگی ایشان می تواند برای همه بخصوص عزیزانی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند بسیار مفید باشد. ایشان در یادگیری زبان انگلیسی از G5 بهره گرفتند که چگونگی آن را در این مصاحبه برایمان تشریح می کنند ، لازم است بدانید ایشان بسیار متواضع بوده و صمیمانه علل موفقیت خود را برایمان بیان کردند . ایشان برای بازدیدی چند روزه به ایران آمده بودند که ما هم فرصت را غنیمت شمرده و امکان این مصاحبه را با ایشان فراهم کردیم ، با هم این مصاحبه را می خوانیم :

 

    آقای  دکتر خودتون رو معرفی می کنید؟
من آرین سلمانپور هستم 30 ساله مقیم کشور کانادا ، دارای مدرک دکتری در رشته برق با گرایش مهندسی پزشکی از دانشگاه وسترن انتاریو کانادا (University of Western Ontario) و هم اکنون در حال گذراندن مقطع فوق دکترا (Post Doctoral) در همین رشته هستم و هدفم تدریس در دانشگاه های کانادا است .


    خیلی ها هستند که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور را دارند ولی این خواست در حد آرزو باقی می ماند شما چگونه عمل کردید که توانستید از این مرحله عبور کنید؟
واقعیت این است که ورود به دانشگاه های معتبر خارج از کشور فرآیند بسیار وقت گیر و گاهی هم ناامید کننده است به همین خاطر هم باید اراده کافی داشت و هم برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب.


    شما چگونه این برنامه ریزی را انجام دادید؟
من در 3 مرحله این کار را انجام دادم : مرحله اول تسلط به زبان و گذراندن تافل بود، مرحله دوم شناسایی رشته ام در دانشگاه مورد علاقه ام و بالاخره مرحله سوم ارتباط و شناسایی استاد مربوطه و اخذ بورسیه بود.


    مهمترین عاملی که به شما کمک کرد؟
اراده ! هرکدام از این مراحل به قدر کافی وقت گیر ، کسل کننده و نا امید کننده است و اگر پشتکار کافی نداشته باشید خطر اینکه کار را نیمه کاره رها کنی بسیار زیاد است.


    دشوارترین مرحله کدام بود؟
هر مرحله به اندازه خودش دشواری دارد ولی یادگیری زبان بسیار زمان بر و نیاز به برنامه ریزی و تداوم بسیار دارد.


    و اما نقش جی 5؟
جی 5 برای این مرحله واقعاً عالی است، من بعد از آنکه مدرک کارشناسی ارشد خودم را گرفتم و هدف گذاریم را برای تحصیل در کانادا برنامه ریزی کردم اولین چالش بزرگم آزمون تافل بود، باید به آن مسلط می شدم تا اولین و مهمترین گام را مطمئن بردارم، در این آزمون مهمترین چیزی که به من خیلی کمک کرد افزایش دایره لغاتم بود، جی 5 واقعاً در این زمینه بسیار موثر است و به من کمک کرد میزان لغاتم را به شدت افزایش دهم.


    این کار را چطور انجام دادید؟
تمام لغات را داخل جی برگ های مخصوص می نوشتم و طبق اصول جی 5 آنها را وارد جی 5 می کردم و با تکرارهای دقیق و زمانبندی شده طبق اصول جی 5 آنها را از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت منتقل می کردم.


    مزیت این روش نسبت به سایر روش ها چیست؟
من از سایر روش ها اطلاع زیادی ندارم ولی چیزی که به طور حتم می توانم بگویم این است که جی 5 یک روش علمی تکراراست که واقعاً موثر است و به من کمک کرد یادگیری زبانم را علیرغم فشردگی زمانبندی با موفقیت پشت سر بگذارم.


    چه زمانی را صرف یادگیری زبان کردید؟
چهار ماه و در این مدت جی 5 کمک زیادی به من کرد ، من از کوچکترین وقت هایم نیز برای تکرار استفاده می کردم بخصوص وقت های مرده و غیر قابل استفاده!


    چند نمونه لطفاً ؟
البته، در آن زمان محل کارمن تهران و محل زندگیم کرج بود و غالباً هم از مترو استفاده می کردم ، داخل مترو بهترین جایی بود که می توانستم جی برگ هایم را مرور کنم، وتعداد زیادی از جی برگ هایم را در همین مسیر کرج _ تهران مطالعه کردم و این لزوماً منحصر به مترو نمی شد ، من تا رسیدن به محل کارم مختصری پیاده روی داشتم که از آن مسیر کوتاه هم استفاده می کردم و جی برگ هایم را مرور می کردم.


    باز هم مزیت بیشتری از جی 5؟
البته، کار با جی 5 لذت بخش است، احساس رقابت خودت با خودت، همینکه می بینید داری موفق می شوی و جی برگ هایت را به خانه بعدی می فرستی احساس خیلی خوبی پیدا می کنی و به ادامه کار تشویق می شوی، همانطور که گفتم تکرار لغات یک عمل خسته کننده است و ممکن است ما را از ادامه کار نا امید و دلسرد کند، جی 5 نقش ارزنده ای در این زمینه دارد و می شود گفت به نوعی باعث تقویت اراده می شود.

 

ماجرای دکتر آرین سلمانپور، دانشجوی فوق دکترای برق با گرایش مهندسی پزشکی


    تقویت اراده؟ چطور؟
همانطور که گفتم وقتی جی برگی را به خانه بعدی می بری انگار داری با خودت مسابقه می دهی و رقابت می کنی، همین امر باعث می شود یک کار خسته کننده به یک بازی تبدیل شود و این به نوعی باعث افزایش پشتکار و اراده می شود به عبارت دیگر شما وقتی از کاری لذت می بربد شانس رها کردن آن خیلی کم می شود.


    عمق یادگیری با جی 5 ؟
بسیار بالاست، واقعاً لغاتی که با جی 5 یاد می گیرید به این راحتی ها فراموش نمی کنید.


    یک مثال ؟
برای مثال کلمه abandon به معنی ترک گفتن و یا flourish به معنی پیشرفت كردن ، من هنوز بعد از 5 سال که آنها را با جی 5 حفظ کرده ام باز هم  به راحتی به یادم آمد در حالی که سوال شما به نوعی غافلگیر کننده هم بود!


    یک توصیه به دانش آموزان و کنکوری ها؟
هدف گذاری و برنامه ریزی را دستکم نگیرید و مهمتر از هرچیزی اراده را، با پشتکار و اراده به سمت هدفتان حرکت کنید و از هر مانعی گذر کنید، شاید برایتان جالب باشد که همه مرا به این خصوصیت یعنی پشتکار می شناسند و من بسیاری از موفقیت ها و نتایجم را مدیون اراده و پشتکار هستم. و اما توصیه دیگری هم دارم ، جی 5 ابزار بسیار قوی برای یادگیری است آن را جدی بگیرید چون با آن به نوعی اراده تان تقویت می شود و یادگیری برایتان مثل یک مسابقه لذت بخش می شود.


    جمع بندی نهایی؟
ورود به دانشگاه های خارج از کشور نیازمند هدف گذاری، برنامه ریزی و از همه مهمتر اراده قوی است و یکی از چالش های مهم در این راه ، یادگیری زبان است و شما باید همه این کارها را با یک جدول زمانی و مشخص  و Deadline دقیق انجام دهید.
جی 5 نقش فوق العاده در افزایش دایره لغات شما دارد و به شما کمک می کند دشوارترین قسمت راه را به سلامت طی کنید.
آقای دکتر با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید.موفق و پیروز باشید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Can you increase your height by stretching?
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:13 ق.ظ
Thanks for one's marvelous posting! I actually enjoyed reading
it, you will be a great author. I will make certain to bookmark your blog and will often come back very soon.
I want to encourage you to definitely continue your great work, have a
nice afternoon!
How do you get taller?
یکشنبه 12 شهریور 1396 04:44 ق.ظ
Hello, this weekend is nice in support of me, because
this occasion i am reading this fantastic informative piece of writing here at my residence.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر