تبلیغات
اُپتیم (جعبه لایتنریا جی5) - جواد خلیل پورعلم داری: [جعبه لایتنر یا جی5، دستگاه تقویت اراده و افزایش هوش هیجانی
نسل برتر آموزش(ویژه کنکوری ها،دبیرستانی ها وهنرستانی ها)

جواد خلیل پورعلم داری: [جعبه لایتنر یا جی5، دستگاه تقویت اراده و افزایش هوش هیجانی

نویسنده :امیر بخشی
تاریخ:پنجشنبه 14 مهر 1390-07:18 ب.ظ

جواد خلیل پورعلم داری ، متخصص مراقبت پرواز است او همزمان دو لیسانس یکی مرتبط با حرفه اش  ودیگری در رشته موردعلاقه اش یعنی  مترجمی زبان را با موفقیت گذرانده و با سخت کوشی و بهره گرفتن ا زجی5 موفق شده است دریکی از معتبرترین دانشگاههای علوم انسانی کشور، دانشگاه علامه، درمقطع کارشناسی ارشد دررشته Teaching زبان انگلیسی پذیرفته شود، این مهم درحالی اتفاق افتاده که ایشان همزمان هم شاغل بودند وهم درآن دوران خداوند کودکی را به ایشان عنایت کرده بودند و با این وجود ایشان با اراده قوی و بهرمندی ا زجی5 به مطالعه پرداخته ودر رشته غیرمرتبط با رشته اصلی شان که دشواری بیشتری دارد ، موفق می شوند . البته ایشان دستی هم درموسیقی دارند که ازجی 5 برای آن هم بهره گرفته اند ،مصاحبه ایشان خواندنی است .


آشنایت با جی5 ؟                                                                                                   
من توسط یک دوست با جی5 آشنا شدم البته او به همه ما (همکاران)این پیشنهاد را داد و در میان آنها فقط من موضوع را جدی گرفتم واین اعتماد باعث شد نتایج فوق العاده ای بگیرم مثلا یکی از آنها ، این است که با جی5 توانستم دریکی از بهترین دانشگاههای علوم انسانی کشور یعنی دانشگاه علامه با رتبه خوب، کارشناسی ارشد  قبول شوم آن هم وقتی که هم متاهل وهم شاغل بودم .

 

از لحظه برگزای آزمون بیشتر بگو؟                                                                             
در روز آزمون، یک ساعت برای دروس عمومی صرف شد، من که با جی5 موفق شده بودم 1100 واژه را که برای افزایش دایره  واژگان فوق العاده است را کار کنم، توانستم این قسمت از آزمون را راحت و با آرامش طی کنم وجالب ترین بخش قضیه مربوط به سوالات اختصاصی بود،غالبا طراحان سوال،سوالات را سخت و مفهومی طرح می کنند،بخوبی بخاطر دارم که بعداز حدود 10 -20 دقیقه ای که از شروع آزمون گذشت خیلی ها  با قیافه گرفته وناراحت از جایشان بلند شدند وآزمون را ترک کردند ولی من کاملا احساس تسلط می کردم و بخوبی مطالبی را که از کتاب "تیچینگ براون"( (teaching brown جی برگ نویسی کرده بودم با جزئیات کامل، دقیقا مثل بیاد آوردن  اسم وفامیل بیاد می آوردم وهمین خیلی به موفقیتم کمک کرد.


پس جی5 برای کنکوریها علاوه بر تسلط به تست زدن، باعث اعتماد بنفس هم می شود؟
دقیقا،تسلط همراه با اعتماد بنفس و آرامش، خصوصیتی است که حتما سر جلسه کنکوربه آن نیاز است، واقعا مطالب آنقدر خوب وارد حافظه بلند مدت می شود که هرگز فراموش نمی شود همیشه زنده است به قول ما Internalize می شود(درون می شود).


واقعا چه چیز جی5 باعث شده اینقدر در یادگیری زبان موثر باشد؟                                            
ببینید جی5 بر خلاف کتاب یک خاصیت خیلی خوبی که دارد این است که هر جی برگ فقط روی یک نکته خیلی کوچک تمرکز می کند همین باعث می شود ذهن در هر شرایطی بتواند آن یک نکته را یادبگیرد، حتی اگر خسته باشد درست مثل من که یک شیفت شبانه را گذرانده بودم ولی صبح اش علی رغم خستگی باز می توانستم آنرا مرور کنم در حالیکه با کتاب به هیچ وجه نمی شود اینکار را کرد، خب این یک خاصیت است ، خاصیت دیگر این است که شما دائما موفقیت های کوچک خودتان را جلوی چشمانت می بینی و آن رفتن از یک خانه به خانه بعدی است که نشانه بلد بودن آن نکته ها (جی برگ ها) می باشد، نتیجه این موفقیت کوچک، موفقیت بزرگتر است که این موفقیت  همان قبولی در دانشگاه و یا تسلط به یک زبان است . من واقعا حالا دیگر به این باور رسیده ام که همه انسانها پتانسیل بسیا قوی در ذهنشان دارند که چون بلد نیستند از آن استفاده کنند، فکر می کنند توانایی ندارند من واقعا این توانایی فوق العاده مهم را در جی5 تجربه کرده ام .

جی5 وبرنامه ریزی ؟
جی5 برای انسان یک برنامه بسیار دقیق ومنظم ارائه می کند. وقتی شما از جی5 استفاده میکنی مثل این است که انگاریک نفر در خدمت شماست که دائما زمانهای تکرار هر لغت ویا مطلب را به شما یاد آوری می کند،تکرارهایی که بسیار دقیق بوده وبرپایه علمی استوار است وهمین تکرارهای دقیق و زمان بندی شده باعث می شود هر مطلبی وارد حافظه دراز مدت انسان شود.   

                            
جی5 و لذت یاد گیری؟                                                                                             
من وقتی صبح، بعد از شیفت شب به خانه می آمدم، مثل همه به تنها چیزی که می توانستم فکر کنم،خواب بود ولی جی5 آنقدر جاذبه دارد که علی رغم تمایل شدید به خواب باز به سراغ آن می رفتم وشروع به تکرار جی برگهایم می کردم حتی این کار را همینطورکه در رختخواب دراز کشیده بودم انجام می دادم، لذتی که در تکرار جی برگ ها و کار با جی5 وجود دارد در هیچ روش دیگری وجود ندارد ،آدم دوست دارد خانه بعدی را هر چه زودترپرکند! ویک نوع احساس تعهد به اینکه هر چه بیشتر جی برگ ها را مرور کند، در انسان ایجاد می شود، حس قشنگی است که فقط با جی5 می توان آن راتجربه کرد، یک نوع احساس Game همراه با حس موفقیت واعتماد بنفس !

جی5 واستفاده از وقتهای مرده؟                                                                                   
من همیشه کیف همراه جی5 را به همراه داشتم ، در محل کار به خاطر حساسیت مراقب پرواز ما دو ساعت کار می کنیم ودوساعت استراحت، من درهمین دو ساعت استراحت تعداد زیادی از جی برگهایم را مرور می کردم، خب کیف همراه هم خیلی کم حجم و خوب است وکاملا easily portable است و به من کمک کردتا وقت های مرده ام را تحت کنترل بگیرم و به خوبی استفاده کنم.


یک خاطره خوب؟                                                                                                  
شیفت شب ما در مراقبت پرواز ساعت 5/6 غروب شروع می شود وتا 7 صبح ادامه پیدا می کند،یک روز ساعت حدود5 بعدازظهر بود که شروع کردم با جی5 کار کردن،ساعت حدود 5/7 -8 شب بود که تلفن زنگ زد و همکارانم از مرکز کنترل گفتند امشب نمی آیی؟ با تعجب تازه به خودم آمدم که من الان دو ساعتی می شود مشغول game  باجی5 هستم ، آنقدر مجذوب آن شده بودم که رفتن به سرکارم را فراموش کردم ، البته موضوع را برای همکارانم توضیح دادم،اگر چه مطمئن نیستم عمق توضیحات من را متوجه شده باشند، فقط یک جی پنجی می فهمد من چه می گویم به هر حال کلی باهمسرم به این موضوع خندیدم .

جی5 وافزایش هوش؟                                                                                               
همانطور که گفتم جی5 واقعا کمک می کند که ظرفیتهای پنهان مغزانسان آزاد شود، همانطور که می دانید ما دو نوع هوش داریم "IQ و EQ"، IQ ژنیتیکی و ثابت است ولی EQ یاهمان هوش هیجا نی اکتسابی است، توانیهایی مثل "اراده قوی" و "سخت کوشی"جز همین هوش هیجانی هستند، نکته جالب اینجاست که جی5 بطور واضحی به هوش هیجانی ما فوق العاده کمک می کند چون هر کس که از جی5 استفاده کرده باشد تصدیق می کند که اراده اش به شدت در یادگیری افزایش پیدا کرده است . پس جی5 یک دستگاه تقویت اراده و افزایش هوش هیجانی  است، البته "غرق شدن در کار"هم عامل دیگری است که به تقویت هوش عاطفی منجر می شود و فقط با جی5 است که شما آنقدر غرقه در یادگیری می شوید که مثل من فراموش می کنی سر کارت بروی!


چه توصیه ای برای کنکوریها دارید؟                                                                             
من خواهرزاده ام امسال کنکور دارد، بسیاری از جهت های آماده دروس را تهیه کرده وبا جی5 کارمی کند، من همیشه به او می گویم در کنکور این مهم نیست که چقدر کتاب خوانده باشی، مهم این است آنچه را خوانده ای بتوانی بیاد بیاوری و از آن استفاده کنی دقیقا مثل اینکه بخواهی اسم و فامیلت را بیاد بیاوری به همان واضحی وراحتی! بدون شک جی5 چنین فرصتی را برای کنکوریها فراهم می کند.


کاربردهای دیگر جی5 ؟                                                                                           
من نه تنها جی5 را برای زبان انگلیسی بلکه برای زبان موسیقی هم استفاده می کنم چون یادگیری       موسیقی هم خودش یک  زبان است وخیلی هم فرار است ، گوشه ها ، نت ها ، دستگاهها خیلی راحت فراموش می شوند و برای یادگیری آن جی 5 یک شاهکار فوق العاده است .
کلام آخر:                                                                                                           
برای من  سیستم جی 5 یک تحول بزرگ بود واقعاً اینکه بشود چند کار را بصورت پارالل (موازی) پیش برد، خیلی سخت است ولی با جی5 برای من ممکن شد .
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How do you get Achilles tendonitis?
یکشنبه 12 شهریور 1396 05:02 ق.ظ
you're in point of fact a just right webmaster. The site loading velocity is incredible.
It seems that you are doing any distinctive trick.
Also, The contents are masterpiece. you have performed a fantastic activity in this subject!
حسن
جمعه 12 اسفند 1390 08:05 ب.ظ
دوست عزیز من این مصاحبه رو خیلی وقت پیش تو یه سایت دیگه خوندم! فكر نمی كنی كارتون كپی برداری از سایت های دیگه است به خصوص سایتی كه می دونی منظورم چیه!!!!
واقعا خنده داره........
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر