تبلیغات
اُپتیم (جعبه لایتنریا جی5) - نفر اول کنکور هنر
نسل برتر آموزش(ویژه کنکوری ها،دبیرستانی ها وهنرستانی ها)

نفر اول کنکور هنر

نویسنده :امیر بخشی
تاریخ:پنجشنبه 24 آذر 1390-06:14 ب.ظ

ماجرای موفقیت سرکار خانم نغمه سنگلجی، نفر اول آزمون هنر در رشته نقاشی آنقدر عجیب است که باور آن مشکل به نظر می رسد، ولی نتیجه چیز دیگری می گوید، او در سال 81 دیپلم گرفته و یک وقفه تحصیلی نزدیک به یک دهه، یعنی حدود 8 سال را تجربه کردند، 6 ماه مانده به کنکور متوجه یک اشتباه فاحش در نحوه مرور جی برگهایشان می شوند و جالبتر اینکه آنگونه که خود می گویند، اصلاً اهل مطالعه در یک اتاق خلوت نیستند و باید سر ساعت 9 شب حتماً سریال "ساختمان پزشکان" را می دیدند و عجیب تر اینکه یک هفته مانده به کنکور، مجبور به اثاث کشی به خانه جدیدشان می شوند و علیرغم تمام این موانع موفق می شوند با تعهد عمیقی که به استفاده از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) داشته اند، نفر اول رشته خودشان شوند، جالبتر اینکه طی مشاوره ای رایگان که هر سه شنبه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ها با آقای مالکی دارند ، آقای مالکی پیش بینی می کنند که چند ماه دیگر با ایشان مصاحبه ایی داشته باشند و این امر با سخت کوشی و درایت خانم سنگلجی  تحقق می یابد مصاحبه جذاب ایشان را می خوانیم .

 

 


 نحوه آشنایی؟
من وقتی چیزی را می نویسم خوب یاد می گیرم و خودم روی برگها مطالبم را یادداشت می کردم تا اینکه یک روز خواهرم جی برگ های جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) را که در چندین رنگ هم بودند را برایم خرید ودر نتیجه علاقه من به نوشتن جی برگها بیشتر شد ولی با یک مشکل مواجه شدم، انبوهی جی برگ نوشته شده داشتم که نمی دانستم باید با آنها چکار کنم ، تا اینکه بعد از ظهر یک روز سه شنبه که آقای مالکی مشاوره رایگان داشتند با ایشان تماس گرفتم و مشکلم را در میان گذاشتم ، البته ایشان با لحنی نیمه جدی ، نیمه شوخی گفتند شما به جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) خیانت کردید! و بعد هم راهنمایی لازم را کردند که بسیار مفید بود.


خوب ماجرای "خیانت به جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5))" چه بود؟
همانطور که گفتم عادت داشتم که جی برگ زیاد بنویسم ولی آنها را نمی خواندم و انباشته شده بودند، وقتی آنرا با آقای مالکی در میان گذاشتم، ایشان گفتند شما به جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) خیانت کرده اید ، چون در روش جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) شما حق ندارید که تا وقتی جی برگ های نوشته شده را وارد جعبه  جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) نکرده اید، به جی برگ نویسی ادامه دهید، باید همزمان هم جی برگ بنویسید هم بخوانید تا ترازوی یادگیری شما در حالت تعادل بماند که من این مهم را رعایت نکرده بودم و با تاکید آقای مالکی آنرا عملی کردم البته ایشان یک پیش بینی هم کردند که اتفاقاً درست از آب درآمد.


 چه پیش بینی؟
اینکه اگر جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) را با روش صحیح  کار کنم، با نتایج موفقی که خواهم گرفت ، بزودی جزء افراد موفق جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) خواهم شد و با من مصاحبه خواهد شد؛ می بینید که این پیش بینی درست از آب در آمد و من با کسب رتبه اول رشته نقاشی در کنکور سراسری به این موفقیت رسیدم.


 جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ونقش خانواده؟
من موفقیتم را مدیون خانواده ام هستم ، خواهر کوچکترم که خیلی به من کمک کرد او تمام عکسهای، درسهای مرا که مربوط به رشته ما می شد را برای کپی گرفت و کوچک کرد و روی جی برگ ها چسبانید چون واقعاً وقت نداشتم تا این کار را کنم و مادرم که  خیلی بهم دلگرمی می داد و همسرم که هم راهنمایم می کرد و هم تشویقم می کرد، می توانم بگویم که موفقیت من حاصل یک کار تیمی بود، چون همه که مرا می شناسند می دانند که من اهل درس خواندن خارج از کلاس نبودم ولی جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) و البته همراه با پشتیبانی خانواده، به  من کمک کرد تا تحولی اتفاق بیفتد و من به درس خواندن توی خانه هم عادت کنم.


بالاترین درصد کنکورتان ؟
درس حکایت بود، 86% جالب اینکه حالا هم حضور ذهن کامل دارم.


 حتماً برای بدست آوردن رتبه یک، خیلی از لذت ها و تفریحات را ندیده گرفتید؟
اتفاقاً بر عکس من هیچ سریالی نبود که نبینم وقتی هم مهمان داشتیم دقیقاً در وسط جمع می نشستم ولی فقط با یک تفاوت ؛ جی برگهام تو دستم بود همتنطور که سریال می دیدم آنها را هم مرور کردم و تمام مهمانها هم پذیرفته بودند که من چون کنکور دارم اشکالی ندارد ومی توانم جی برگ هایم را بخوانم ، البته گاهی به کنایه می گفتند ، آره با اینجوری درس خواندن حتماً اول هم می شی!!!


واقعاً؟! چه چیز جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) باعث می شود شخص هم سریال تماشا کند و هم در جمع مهمانها باشد هم رتبه اول را کسب کند؟ 
بزرگترین مزیت جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) این این است که مطالب یادگیری را لقمه لقمه می کند، هر جی برگ مثل یک لقمه است، یادگیری و به یاد آوردن مطالب فقط چند ثانیه تمرکز حواس می خواهد که این باعث می شد من سریال ساختمان پزشکان را میدیدم و حتی یک قسمتش را هم از دست ندادم ولی همانطورکه جلوی تلویزیون نشسته بودم جی برگ هایم را هم مرور می کردم ، خیلی عالی بود به خصوص برای من که حال و حوصله درس خواندن  جدی را نداشتم،هم فیلم می دیدم و هم درس می خواندم، بهتر از این نمی شد! حالا هم که رتبه اول را بدست آوردم و خیالم هم از کارشناسی ارشدهم راحت است، چون نفرات اول و دوم هر رشته بدون آزمون ارشد، دوره ارشد را شروع می کنند.


تفاوت شما به عنوان یکی جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ایی و یک کنکوری سخت کوش در چیست؟
ببینید اولاً من کسی نیستم که بتوانم این همه ساعت کنج اتاق بشینم و درس بخوانم، پس اولین فرق من با اون کسی که به شیوه معمولی درس می خواند همین است که یک جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ای لذت بسیار بیشتری از درس خواندن می برد و به خیلی از تفریحاتش هم می رسد و دوم اینکه کسی که با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) درس می خواند چون تکرار منظم و برنامه ریزی شده ای دارد، عملاً همه ی مطالب وارد حافظه درازمدتش می شود و همین باعث می شود همیشه و در هر شرایطی آماده تست زدن باشد. اینطور نیست که مطلبی را که 6 ماه پیش خوانده حالا یادش رفته باشد، امری که برای بچه های کنکوری خیلی زیاد اتفاق می افتد.


آیا شما رقیبی در طول آماده شدن برای کنکور داشتید که نحوه مطالعه تان را با هم مقایسه کنید؟
بله اتفاقاً درهفته فقط به یک کلاس می رفتم و در آزمون ها شرکت می کردم، همکلاسی داشتم که  خیلی درس  می خواند، خودش می گفت که صبح ها ساعت 6 بیدار می شود و تا 12 شب مشغول خواندن بود ، موقع آزمون ها او و من هر دو تقریباً درصد هایمان یکی بود ولی مشکل او این بود که وقتی آزمون مشابه ایی 3 یا 4ماه بعد برگذار می شد درصدش از 80% به 40% افت می کرد در حالی که من همان 80% می ماندم ، من از سر دلسوزی چند بار به او گفتم ولی او گفت درس خواندن یعنی همین! باید فقط کتاب بخوانی!


 از نتایج کنکورش خبر داری؟
بله متأسفانه رتبه خوبی نیآورد در گرافیک 160 شد و در نقاشی بالای 300 آورد، البته استرس زیاد هم باعث شد واقعاً آنچه حقش بود را بدست نیاورد.


 گفتید استرس، به عنوان یک جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ای، آیا جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) در کاهش استرس یک کنکوری مؤثر است ؟
 
من در کل آدم خونسردی هستم ولی جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) به شدت در کاهش استرس مؤثر است ، شما وقتی که چیزی را جوری یاد می گیرید که وارد حافظه دراز مدت می شود و هر وقت می خواهی به یاد شخص می آید، اطمینان خاطر زیادی به شخص می دهد و همین باعث می شود استرس بسیار کمتری داشته باشید.


از کنکور بگذریم، فکر می کنی جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) در یادگیری زبان نقشی داشته باشد؟
واقعاً عالی است من با آنکه برای کنکور خودم را آماده می کردم و وقت زیادی نداشتم تا صرف زبان کنم ولی همان مختصری که فرصت کردم و با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) کار کردم باعث شد که نسبت به بچه های دیگر که اصلاً زبان را کنار گذاشته بودندیک فرصت خوب پیدا کنم، حالا هم که کنکور را داده ام بسته های زبان جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) گرفته ام و قصد دارم با خیال راحت زبانم را با آنها تقویت کنم.


بزرگی می گوید : هزاران دلیل برای نتیجه گرفتن می توان آورد ولی برای نتیجه گرفتن فقط یک راه وجود دارد و آن کسب نتیجه است، خوب شما نفر اول رشته مورد علاقتان شدید، مسلماً موانع و بهانه های زیادی وجود داشت که اگر پشت سر نمی گذاشتید الان نفر اول نبودید؟ چند نمونه از آنها را برایمان می گویید؟
 
بله، شاید تعجب کنید یک هفته مانده به کنکور، ما به خانه جدید اسباب کشی داشتیم، تازه خانه هم آنطور که باید هنوز آماده نشده بود ، همین کافی بود تا یک هفته طلایی را از دست بدهم ولی من در میان آن همه شلوغی جی برگهایم به دستم بود و لحظه ایی را از دست نمی دادم خب این یک بهانه بود که نتیجه نگیرم!
دوم اینکه من دیپلمم را سال 81 گرفته ام و یک وقفه تحصیلی سنگین، نزدیک به یک دهد (حدود 8 سال ) در درس خواندن داشتم و این هم می توانست یک دلیل و یک بهانه محکم برای این باشد که اصلاً کنکور شرکت نکنم چه رسد به اینکه نفر اول هم بشوم!
سوم هم اینکه من آدمی نبودم که بتوانم یک جا بنشینم و صبح تا شب درس بخوانم که اینجا هم جی 5 به کمکم آمد و این بهانه را هم به راه حل برایم تبدیل کرد.

بله واقعاً جمله درستی است برای نتیجه نگرفتن می شود هزاران دلیل آورد ولی برای نتیجه گرفتن فقط یک دلیل لازم است، برای من آن یک دلیل "تعهد به جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5))" بود من واقعاً به خودم و جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) تعهد داده بودم که روزانه 150 جی برگ وارد آن کنم و حدود 600 جی برگ را هم مرور کنم و این کار را با تعهد کامل انجام دادم.


شما 6 ماه از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) استفاده کردید و چنین نتایجی گرفتید اگر15سال پیش که تازه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) عرضه شده بود از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) استفاده می کردید چه می شد؟
ببینید اگر یک دانش آموز از اول راهنمایی و یا دبیرستان از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) استفاده کند، واقعاً تحولی برایش اتفاق می افتد اینقدر استرس کنکور وجود نخواهد داشت و این همه هزینه کلاس و آزمون واقعاً دیگر لازم نیست و نه معطلی پشت کنکور اتفاق می افتاد، خب اینطوری بچه ها هم به تفریح شان می رسیدند و هم به درس خواندنشان می رسیدند و هم اینکه دیگر دغدغه کنکور و امتحان را نداشتند.


از وقت های مرده تان بگویید، با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) چقدر تحت کنترل درآمد؟
متأسفانه من یک مشکلی که دارم این است که در حین حرکت نمی توانم چیزی را مطالعه کنم حتی نمی توانم به موبایلم نگاه کنم ولی همیشه جی برگهایم همراهم بود تا هر جا که مستقر می شدیم چه آنجا مراسم یک مهمانی بود چه هر جای دیگر، آنها را بلافاصله در می آوردم و شروع به مطالعه می کردم ولی خب اگر بتوانم در تاکسی و اتوبوس این کار را بکنم که خیلی عالی می شود بخصوص در تهران که تا دلتان بخواهد ترافیک هست و وقت های مرده.


توصیه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) به دوست و آشنا؟
من تا بحال جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) را به خیلی ها معرفی کرده ام، به خصوص آنها که می خواهند زبان بخوانند و یا برای کنکور آماده شوند مثلاً اخیراً دختر خاله ام که دو سالی از من بزرگتر است و موفقیت مرا با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) دید ، امیدوار شد که او هم شروع کند با آنکه شاغل است و وقتش محدود است ولی خیلی امیدوار است .به بچه های کلاس خودمان هم که نتیجه نگرفته بودند و رتبه های بالای1000 گرفته بودند هم پیشنهاد کردم.


همانطوریکه گفتید ، دوست شما با آنکه موفقیت شما را در آزمونها می دید ولی با این حال توصیه اکید شما را به استفاده از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) جدی نگرفت و علیرغم سخت کوشی  نتیجه خوبی نگرفت چرا؟!
یک علتش این بود که او خیلی آدم استرسی بود ، من مطمئن هستم اگر او دچار استرس نمی شد نتایجی خیلی بهتر از این می گرفت ولی خب هر کدام از ما نقطه ضعف هایی در یادگیری داریم برای نمونه من به تاریخ و اسم افراد حساسیت دارم و زود یادم می رود، خب این نقطه ضعف من است جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) یک مزیت بزرگش این است که شما را وارد می کند دقیقاً هر جا که نقطه ضعف داری بر می گردی و دوباره کار کنی آنقدر تکرار می کنید تا آن مطلب ملکه ذهن شود و در مورد دوستم که استرسی بود جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) می توانست بهش کمک کند تا مطلب را برای همیشه یادبگیرید و اینطوری اعتماد بنفسش به شدت بالا می رفت و می توانست استرسش را کنترل کند.


از برنامه ریزی درسیتون بگویید ؟
من برای هر روز برنامه می نوشتم، چون هرهفته یک روز کلاس می رفتم در نتیجه معلوم بود که چه حجم کتابی را باید بخوانم ، آنرا تقسیم بر 5 روز می کردم و تعداد صفحه هایی که باید می خواندم را اینجوری محاسبه می کردم و در مورد جی برگها هم تکلیف معلوم بود چون 7000 جی برگ خودم نوشتم و حدود 5000 جی برگ هم از جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) خریده بودم با یک محاسبه ساده دیدم باید روزی 150 جی برگ وارد جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) بکنم به این ترتیب هم تکلیف کتابها و هم جی برگ ها معلوم شد حالا اگر روزی در یکی از آنها عقب می ماندم می دانستم که 5 شنبه  و یا جمعه ام را باید صرف جبران عقب افتادگی کنم به همین سادگی توانستم یک برنامه برای خودم برپایه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) طراحی کنم ،اگر هر روز می توانستم برنامه زمانبدی شده را رعایت کنم آنرا خط می زدم که نشانه موفقیت آن روز بود.


درمواقعی که سرحال نبودید و حوصله درس خواندن نداشتید با این برنامه تان چکار می کردید؟
ببینید من روزی 150 جی برگ جدید وارد جعبه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ام می کردم از آنطرف حدود 600 جی برگ قدیمی را باید تکرار می کردم این حجم واقعاً زیاد است ولی برای موفقیت شما نیاز دارید هم وقتی سرحال هستید وهم وقتی نیستید از تلاش دست نکشید ولی همانطور که گفتم حالت لذت بخش جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) خودش خیلی مواقع این مشکل را خود به خود حل می کند.
ولی راه حل ویژه خودم را داشتم برای نمونه من وقتی "کارتون" می بینم حالم خود به خود خوب می شود بنابراین یک فیلم کارتونی می گذاشتم و البته همزمان جی برگهایم را هم مرور می کردم و یا همانطور که گفتم من هیچ کدام از قست های سریال ساختمان پزشکان را از دست ندادم ، خوبی جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) همینه!


از نظم در برنامه هایتان بگویید ؟
خب نظم چیز خوبی است ولی نه به این مفهوم که فکر کنید صبح 6 از خواب بلند بشوم و با نظم خاصی درس بخوانم نه اینطوری نبود ، گاهی می شد آنقدر مشغول مطالعه می شدم که تا صبح بیدار بودم بعد نمازم را می خواندم و تا ظهر می خوابیدم ولی در حین این ظاهراً بی نظمی یک نظم قوی وجود داشت و آن تعهدم به نظم با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) بود مثلاً اگر قرار بود روزی 150 جی برگ جدید را وارد کنم و 600 تا هم مرور کنم حتماً این نظم را رعایت می کردم حتی اگر تا 6 صبح بیدار بود و بعد هم مجبور بودم تا 12 ظهر بخوابم ! این نظم بر پایه جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) بود که اجازه می داد ظاهراً بی نظمی ها ی دیگر اثر بدی بر برنامه های من نگذارد.


خب حالا که در کنکور کاردانی به کارشناسی اول شدی و برای ارشد هم که دیگر آزمونی نداری با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ات و جی برگهات می خواهی چکار کنی؟
آن 7000 جی برگی که نوشتم مطمئناً تا دکترا نیازش  دارم بنابراین مطمئناً به هیچ کس نمی دهمشان و با جعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) ام هم که حالا حالا ها کار دارم و می خواهم در مرحله اول زبانمان را با آن تقویت کنم.


چه توصیه صمیمانه ای برای بچه های در آستانه کنکور دارید؟
من منکر استفاده از منابع نیستم ولی در همان ابتدا ی برنامه ریزی خودشان، استفاده ازجعبه لایتنر(یا جعبه لایتنر(جی 5)) و جی برگها را بطور منظم و متعهدانه ادامه دهند.


یک خاطره؟
من از مطالعه در اتاق حوصله ام سر می رفت بنابراین می رفتم و در میان جمع خانواده می نشستم و خب وقتی همه در حس فیلم بودند من یک مرتبه فریاد می زدم ، چون من هم در حس و حال خودم بودم و مثلاً یک جی برگ را خوب جواب داده بودم و یا اشتباهی و کلمه ای می گفتم که نشانه عصبانیتم بود خلاصه حس و حال آنها را خراب می کردم جوری شده بود که یک بار مادرم در حالی که انگشت هایش را همانند من که جی برگ هایم را مرور می کردم تکان  می داد گفت : کی می شه تو کنکورت را بدی ما دیگه اینارو ننبینیم.
البته همانطور که گفتم بیشترین پشتیبانی از طرف مادرم ، خواهر کوچکترم و همسرم انجام شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
How much does it cost to lengthen your legs?
یکشنبه 12 شهریور 1396 09:35 ق.ظ
Ahaa, its pleasant dialogue on the topic of this piece of writing at
this place at this web site, I have read all that, so at this time
me also commenting here.
لیلا خواجه
جمعه 27 شهریور 1394 03:04 ب.ظ
جالب بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر